Dzieje sięPatrzymy w przyszłość

Dzień Dziecka na bogato!

dzień dziecka

Nieuchronnie zbliża się ten jedyny w roku dzień, kiedy nasze najwspanialsze pociechy zostają uhonorowane i obdarowane prezentami. Oczywiście, jest to „jedyny” dzień zaraz po Gwiazdce, urodzinach, Zajączku, końcu roku szkolnego, a także innych mniejszych lub większych okazjach, kiedy to dzieci stają się odbiorcami różnych darów 😉 No, ale Dzień Dziecka jest chyba tym najważniejszym dniem w całym roku, kiedy dzieci hołubimy, spełniamy ich marzenia i pozwalamy na bardzo wiele. Można oczywiście z okazji tego Dnia dać dziecku mniej lub bardziej wymarzony prezent, ale można też w ramach świętowania spędzić wspólnie czas na imprezach dedykowanych dzieciom. A tych w Szczecinie w tym roku nie brakuje. Kilka z nich chciałam Wam szczególnie polecić.

 

 

 

cyfrowi wynalazcy
foto: www.cyfrowiwynalazcy.pl

Pierwszą ciekawą propozycją jest Cyfrowy Dzień Dziecka. Organizatorami wydarzenia są Cyfrowi Wynalazcy, Design Lab i Technopark Pomerania. To dwa dni warsztatów (30-31.05) skierowanych do dzieci w wieku 6-14 lat, 21 godzin zajęć, 6 różnych tematów do wyboru. Co można robić w trakcie Cyfrowego Dnia Dziecka? Zaprojektować grę planszową, stworzyć Superbohatera z materiałów papierniczych i elektronicznych klocków, zaplanować ruch w inteligentnym mieście, zbudować inteligentny samochód albo rakietę, poznać podstawy kodowania. Udział w zajęciach jest bezpłatny i według informacji na stronie wydarzenia pozostało jeszcze kilka miejsc. Warto wybrać się na takie zajęcia, bo to rozrywka inteligentna, motywująca dzieci do myślenia i tworzenia, a także przygotowana na wysokim poziomie. Będą Państwo zadowoleni 😀

platany XIV - logo.cdrKolejna impreza ma już charakter cykliczny – to XIV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”. Jak co roku, odbywa się ona na Jasnych Błoniach. Teren koło Urzędu Miejskiego ponownie zamieni się w miasteczko „Pozarządowo”. Organizacje ze Szczecina i regionu wystawiać się będą w namiotach ze swoją ofertą, zachęcając do różnego rodzaju aktywności. Do tego  skorzystać będzie można z przeróżnych atrakcji dla dużych i małych. Zorganizowana będzie gra miejska, a odwiedzający Pozarządowo będą mogli sprawdzić się w zawodach i konkurencjach sportowych, manualnych i wielu innych. Jak co roku w obrębie Platanów odbywać się będą występy, koncerty, gry i zabawy. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie, a dzieci powrócą do domu pełne wrażeń. Impreza „Pod Platanami” odbywa się w tym roku 31 maja. Szczegóły znajdziecie m.in. na stronie Spotkania.

korpus.previewA może spędzić sobotę w wojsku? I to nietypowym, bo w Wielonarodowym Korpusie, gdzie pracują żołnierze z kilku krajów? Dzieci zazwyczaj uwielbiają wszelkie imprezy, na których pojawiają się różnego rodzaju służby mundurowe. Dlatego też Kwatera Główna Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego zaprasza mieszkańców Szczecina do odwiedzenia swojej  siedziby. Impreza odbędzie się przy ul. Łukasińskiego 33 w Szczecinie (Koszary Bałtyckie) w sobotę, 30 maja 2015 r., w godzinach od 10 do 18. Na zwiedzających przygotowane będą ciekawe atrakcje. Będzie można zobaczyć pojazd opancerzony Rosomak, czołg Leopard, niemieckie śmigłowce i inne sprzęty oraz wyposażenie Korpusu. Dla dzieci przygotowano plac zabaw z dmuchanymi zamkami i animatorami. Wstęp oczywiście wolny, ale według strony organizatorów należy zgłosić swój udział: na adres contact@hqmncne.mil.pl lub telefonicznie pod numerem tel. +91 44 45 125, a w Dniu Otwartych Koszar – w Punkcie Informacyjnym (biały namiot) zlokalizowanego na parkingu przy wejściu do Koszar.

dzien_dziecka_mierzyniankaDzień Dziecka świętować będzie można nie tylko w centrum miasta, ale również na obrzeżach czy w sąsiadujących gminach. Mieszkańców Krzekowa, Bezrzecza, Pogodna czy Mierzyna z pewnością zainteresować może impreza „Mierzyński wór przygód”, która odbywać się będzie 31 maja 2015 r. na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego „Mierzynianka” przy ul. Nasiennej 20. W programie imprezy przewidziano m.in. turniej piłki nożnej, konkurs strzelecki, gry zręcznościowe, pokazy gimnastyczne połączone z zawodami, pokazy pojazdów militarnych oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek.  Dzień dziecka zapowiada się więc sportowo i aktywnie. Warto więc zarezerwować sobie czas w godzinach 9-13 i odwiedzić „Mierzyniankę”.

To tylko niektóre przykłady tego, jak spędzić najbliższy weekend w Szczecinie i okolicach. Jeśli coś z powyższych propozycji przypadnie Wam do gustu, może się gdzieś rodzinnie spotkamy? 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *