Dzieje się

Jak się nie da, jak się da?

da radę

Dopiero co pisałam o problemach z rekrutacją w szczecińskich szkołach. A także o rodzicach, którzy walczą o swoje dzieci i o właściwą dla nich edukację. Chodziło o SP 24 w Kluczu, gdzie urzędnicy miejscy postanowili zlikwidować zerówkę, bo 11 dzieci to za mało, a komu by się chciało szukać kolejnych, prawda? I o drugą placówkę – Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną, gdzie 50 dzieci zdało pomyślnie egzamin, ale nie zostało przyjętych z braku miejsc. Bo urzędnicy miejscy odpowiedzialni za oświatę stwierdzili, że będzie problem organizacyjny, choć dyrekcja szkoły zapewniała, że z jedną dodatkową klasą (a raczej z zamianą zlikwidowanej zerówki na klasę I) spokojnie sobie poradzi.

W obu tych przypadkach zaangażowane zostało Stowarzyszenie Rodzice dla Szczecina. Pisaliśmy, doradzaliśmy, kontaktowaliśmy kogo trzeba z kim trzeba 😀 I dziś rano dostaliśmy wiadomość mailem od rodziców, że zerówka w Kluczu zostanie jednak utworzona, a popołudniu odebrałam kolejną dobrą informację, że dodatkowa klasa I w OSM również zostanie otwarta. Czyli jednak się da! Przy odrobinie dobrej woli, zrozumieniu problemu i potrzeby można wszystko!

Bardzo dziękuję radnym Rady Miasta Szczecina za ich zaangażowanie w sprawę OSM. Pani Monice Gapińskiej z Kuriera Szczecińskiego, Pani Monice Adamowskiej oraz Panu Tomaszowi Maciejewskiego z Gazety Wyborczej należą się stokrotne ukłony za wsparcie i zainteresowanie obiema sprawami. A rodzicom serdecznie gratuluję sukcesu i przebrnięcia przez to niełatwe starcie z administracją. Wasze dzieci z pewnością będą zadowolone!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *