Dzieje sięPatrzymy w przyszłość

Już za chwileczkę, już za momencik…

keep-calm-and-victory-is-our-s

…. i kampania wyborcza przestanie się kręcić 🙂
Ostatnie dni były dla mnie bardzo intesywne, choć nie było mnie widać na blogu. Spędziłam je na intensywnej pracy w pracy i poza nią. We wtorek i środę współorganizowałam i uczestniczyłam w konferencji dla Regionalnych Obserwatoriów Terytorialnych. We wtorek późnym popołudniem wzięłam też udział w Walnym Spotkaniu Organizacji Pozarządowych ze Szczecina. Tam zachęcałam zachodniopomorskie NGOsy do współpracy z Urzędem Marszałkowskim w ramach projektu „Zachodniopomorskie ROT podstawą rozwoju regionu” i do zgłaszania pomysłów na opracowania dotyczące polityk publicznych.

Popołudnia i wieczory spędziłam na pisaniu maili i wiadomości na FB do wszystkich przyjaciół i znajomych z prośbą o wsparcie w wyborach. Zachęcałam do głosowania na mnie w najbliższą niedzielę i do namawiania do poparcia rodziny i kolejnych znajomych. I wiecie co? Już dla samych odpowiedzi, które otrzymałam, warto było w tych wyborach wystartować. Ilość ciepła, sympatii i pozytywnych głosów wsparcia, jakie od Was otrzymałam dodało mi takiej energii, że mogę góry przenosić!!! 🙂

Jutro rano jadę oddać krew do RCKiCK – trwa Pozarządowa Zbiórka Krwi w ramach Wielkiego Pikniku Pasji w Szczecinie. Nie wiem, czy jutro uda mi się z sukcesem oddać krew, bo w moim przypadku to zawsze jest ruletka. Czasem hemoglobinę mam dobrą (szczególnie jak wspomogę się wcześniej żelazem 😛 ), a czasem wyniki są ogólnie dobre, ale na donację za słabe. Wtedy jest mi przykro… Ale zdrowie (moje i biorcy) jest najważniejsze, więc rozumiem konieczność wyśrubowania pewnych norm.

Jutro popołudniu czeka nas też kolejna piękna uroczystość – Gala, w trakcie której wybrana zostanie kolejna Szczecinianka Roku. Czytałam charakterystyki zgłoszonych do plebiscytu pań i przyznam się szczerze, że wybór jest ogromnie trudny!!! Wszystkie są fantastyczne! Na pewno jutro będzie trochę wzruszeń i mnóstwo pozytywnych emocji. Już nie mogę się doczekać 🙂

Sobota to dzień odpoczynku i ciszy wyborczej (niektórzy pewnie powiedzą: upragnionej ciszy wyborczej 😉 ). A niedziela to już same wybory. Jeśli nie wiecie, gdzie jest Wasz lokal wyborczy, dajcie znać – pomogę odszukać. Bo wizyta w nim i zaznaczenie X przy nazwisku Dorota Korczyńska to obowiązkowy punkt programu w niedzielę!!!

Niedziela to też Piknik Pasji – Pod Platanami. Już dziś zapraszam Was na to ciekawe i inspirujące wydarzenie. Koniecznie musicie odwiedzić Jasne Błonia i zobaczyć, co robią organizacje pozarządowe w Szczecinie. Może znajdziecie jakąś, do której będziecie chcieli się przyłączyć? A może zainspirujecie się do założenia własnej organizacji?

Po cichu dodam, że moja kochana, najdzielniejsza z dzielnych, zdolna i przerażająco porozciągana córeczka wystąpi ze swoją grupą gimnastyczną UKS Błękitna na piknikowej scenie. Podpatruję czasem te 6-cio i 7-latki na treningach i zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności.To naprawdę warto zobaczyć!

A po emocjach Piknikowych, głosowaniu i trzymaniu kciuków pakuję się w niedzielę wieczorem i nocnym pociągiem pędzę do Warszawy. Nie, nie po nominację do Parlamentu Europejskiego. Na konferencję dot. Bilansu Kapitału Ludzkiego. Jestem ciekawa nowych wyników badań w tym zakresie. Ufff…. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *