Koronawirus – dzień 10 Pomoc mieszkańcom regionu

Jak już pisałam, w ostatnich dniach pracowaliśmy intensywnie w Urzędzie nad uruchomieniem wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 nad realnym wsparciem dla zdrowia i gospodarki w naszym regionie.

Wczoraj Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, pan Olgierd Geblewicz ogłosił założenia Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Do zaplanowanych działań należą:

Pomoc dla służby zdrowia na już, w tym zakup pięciu 5 maszyn do testów, które trafiłyby do Koszalina, Kołobrzegu, Gryfic i Szpital Zdroje Szczecin. Planujemy kupić 50 tys. testów na #koronawirus.
Pakiet dla przedsiębiorców – wsparcie w wysokości 2 tys. zł na miejsce pracy, udzielane przez 3 kolejne miesiące.
Niskooprocentowane pożyczki obrotowe dla przedsiębiorców.
Pakiet elastyczności dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
System wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem. Wykorzystując aplikację mobilną opracowaną na potrzeby programu „Dobre Wsparcie”, współpraca z NGO mogłaby usprawnić organizację dostaw leków, żywności dla osób starszych, z niepełnosprawnościami czy samotnych.
Wsparcie w zakresie e-learningu i wykorzystywania takich platform na potrzeby systemu edukacji.

Nasze działania to uzupełnienie rządowej Tarczy Antykryzysowej, ogłoszonej przez premiera Morawieckiego 18 marca. Ponieważ założenia Tarczy nie są do końca jasne, a wygląda na to, że np. składki ZUS dla firm nie zostaną zniesione, a jedynie odroczone w czasie, chcemy dołożyć środki, żeby pomóc przedsiębiorcom utrzymać miejsca pracy. W Tarczy brakuje też na razie działań społecznych, skierowanych do osób niepełnosprawnych, ubogich, starszych, samotnych rodziców – zatem o nich też nie zapominamy w Zachodniopomorskim Pakiecie Antykryzysowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post

Mało dzieci, duży kłopot

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane demograficzne za 2019 r. Wprawdzie kończą się na listopadzie, jednak trudno oczekiwać, że sam grudzień dramatycznie zrobi różnicę. Według GUS jest nas, Polaków, coraz

Edukacja seksualna na celowniku prawa

Ostatnie posiedzenie Sejmu RP, które odbyło się już po wyborach parlamentarnych w październiku 2019 r. przyniosło zaskakujące wieści. Otóż odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu „Stop pedofilii”, który de facto

Kanapowi aktywiści – pomaganie na serio?

Za kilkanaście dni, 14 stycznia 2018 r. czeka nas kolejny – już 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zbiera środki na sprzęt ratujący życie i zdrowie