Koronawirus – dzień 10 Pomoc mieszkańcom regionu

Jak już pisałam, w ostatnich dniach pracowaliśmy intensywnie w Urzędzie nad uruchomieniem wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 nad realnym wsparciem dla zdrowia i gospodarki w naszym regionie.

Wczoraj Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, pan Olgierd Geblewicz ogłosił założenia Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Do zaplanowanych działań należą:

Pomoc dla służby zdrowia na już, w tym zakup pięciu 5 maszyn do testów, które trafiłyby do Koszalina, Kołobrzegu, Gryfic i Szpital Zdroje Szczecin. Planujemy kupić 50 tys. testów na #koronawirus.
Pakiet dla przedsiębiorców – wsparcie w wysokości 2 tys. zł na miejsce pracy, udzielane przez 3 kolejne miesiące.
Niskooprocentowane pożyczki obrotowe dla przedsiębiorców.
Pakiet elastyczności dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
System wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem. Wykorzystując aplikację mobilną opracowaną na potrzeby programu „Dobre Wsparcie”, współpraca z NGO mogłaby usprawnić organizację dostaw leków, żywności dla osób starszych, z niepełnosprawnościami czy samotnych.
Wsparcie w zakresie e-learningu i wykorzystywania takich platform na potrzeby systemu edukacji.

Nasze działania to uzupełnienie rządowej Tarczy Antykryzysowej, ogłoszonej przez premiera Morawieckiego 18 marca. Ponieważ założenia Tarczy nie są do końca jasne, a wygląda na to, że np. składki ZUS dla firm nie zostaną zniesione, a jedynie odroczone w czasie, chcemy dołożyć środki, żeby pomóc przedsiębiorcom utrzymać miejsca pracy. W Tarczy brakuje też na razie działań społecznych, skierowanych do osób niepełnosprawnych, ubogich, starszych, samotnych rodziców – zatem o nich też nie zapominamy w Zachodniopomorskim Pakiecie Antykryzysowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post

Wykreowani

Na platformie Netflix można spotkać wiele mniej lub bardziej udanych produkcji. Od początku stycznia 2020 r. pojawiła się nowa propozycja programowa, utrzymana trochę w konwencji reality show, a trochę w

Cesarka – konieczność czy wygoda?

Pod koniec grudnia 2019 r. w Głosie Szczecińskim pojawił się dość długi i ciekawy artykuł „Porodówki w Szczecinie podsumowują rok: Bez rekordu w Zdrojach„. Jest to dobrze napisany raport o

Koronawirus – dzień 6 – 9 Zdalna szkoła

Pierwsze półtora tygodnia edukacji w systemie prawie zdalnym za nami. Moja mała nastolatka przeżyła w tym czasie mnóstwo skrajnych emocji – od początkowej euforii z powodu koronaferii, przez przerażenie co