Koronawirus – dzień 10 Pomoc mieszkańcom regionu

Jak już pisałam, w ostatnich dniach pracowaliśmy intensywnie w Urzędzie nad uruchomieniem wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 nad realnym wsparciem dla zdrowia i gospodarki w naszym regionie.

Wczoraj Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, pan Olgierd Geblewicz ogłosił założenia Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Do zaplanowanych działań należą:

Pomoc dla służby zdrowia na już, w tym zakup pięciu 5 maszyn do testów, które trafiłyby do Koszalina, Kołobrzegu, Gryfic i Szpital Zdroje Szczecin. Planujemy kupić 50 tys. testów na #koronawirus.
Pakiet dla przedsiębiorców – wsparcie w wysokości 2 tys. zł na miejsce pracy, udzielane przez 3 kolejne miesiące.
Niskooprocentowane pożyczki obrotowe dla przedsiębiorców.
Pakiet elastyczności dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
System wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem. Wykorzystując aplikację mobilną opracowaną na potrzeby programu „Dobre Wsparcie”, współpraca z NGO mogłaby usprawnić organizację dostaw leków, żywności dla osób starszych, z niepełnosprawnościami czy samotnych.
Wsparcie w zakresie e-learningu i wykorzystywania takich platform na potrzeby systemu edukacji.

Nasze działania to uzupełnienie rządowej Tarczy Antykryzysowej, ogłoszonej przez premiera Morawieckiego 18 marca. Ponieważ założenia Tarczy nie są do końca jasne, a wygląda na to, że np. składki ZUS dla firm nie zostaną zniesione, a jedynie odroczone w czasie, chcemy dołożyć środki, żeby pomóc przedsiębiorcom utrzymać miejsca pracy. W Tarczy brakuje też na razie działań społecznych, skierowanych do osób niepełnosprawnych, ubogich, starszych, samotnych rodziców – zatem o nich też nie zapominamy w Zachodniopomorskim Pakiecie Antykryzysowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post

zdjęcie platforma dla niepełnosprawnych

Dostępność minus

Widzieliście pewnie przy wielu schodach w miejscach publicznych takie specjalne platformy – podnośniki dla wózków? Fajna sprawa. Dopóki działają. Dzisiaj w teorii na szkoleniu z zakresu dostępności transportowej i architektonicznej,

Cesarka – konieczność czy wygoda?

Pod koniec grudnia 2019 r. w Głosie Szczecińskim pojawił się dość długi i ciekawy artykuł „Porodówki w Szczecinie podsumowują rok: Bez rekordu w Zdrojach„. Jest to dobrze napisany raport o

Łacina matką języków

Lata temu, w liceum na profilu humanistycznym, mieliśmy okazję uczyć się języka łacińskiego. Obok języka polskiego, niemieckiego i angielskiego dyrekcja do planu lekcji dorzuciła nam bodaj od drugiej klasy dodatkowe