Koronawirus – dzień 10 Pomoc mieszkańcom regionu

Jak już pisałam, w ostatnich dniach pracowaliśmy intensywnie w Urzędzie nad uruchomieniem wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 nad realnym wsparciem dla zdrowia i gospodarki w naszym regionie.

Wczoraj Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, pan Olgierd Geblewicz ogłosił założenia Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Do zaplanowanych działań należą:

Pomoc dla służby zdrowia na już, w tym zakup pięciu 5 maszyn do testów, które trafiłyby do Koszalina, Kołobrzegu, Gryfic i Szpital Zdroje Szczecin. Planujemy kupić 50 tys. testów na #koronawirus.
Pakiet dla przedsiębiorców – wsparcie w wysokości 2 tys. zł na miejsce pracy, udzielane przez 3 kolejne miesiące.
Niskooprocentowane pożyczki obrotowe dla przedsiębiorców.
Pakiet elastyczności dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
System wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem. Wykorzystując aplikację mobilną opracowaną na potrzeby programu „Dobre Wsparcie”, współpraca z NGO mogłaby usprawnić organizację dostaw leków, żywności dla osób starszych, z niepełnosprawnościami czy samotnych.
Wsparcie w zakresie e-learningu i wykorzystywania takich platform na potrzeby systemu edukacji.

Nasze działania to uzupełnienie rządowej Tarczy Antykryzysowej, ogłoszonej przez premiera Morawieckiego 18 marca. Ponieważ założenia Tarczy nie są do końca jasne, a wygląda na to, że np. składki ZUS dla firm nie zostaną zniesione, a jedynie odroczone w czasie, chcemy dołożyć środki, żeby pomóc przedsiębiorcom utrzymać miejsca pracy. W Tarczy brakuje też na razie działań społecznych, skierowanych do osób niepełnosprawnych, ubogich, starszych, samotnych rodziców – zatem o nich też nie zapominamy w Zachodniopomorskim Pakiecie Antykryzysowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post

Koronawirus – dzień 3 i 4 Granice nie do przekroczenia

Weekend upłynął mi na obserwowaniu w telewizji kolejek na zamkniętych nagle granicach. Ludzie stoją w kilometrowych korkach, czekając, aż ktoś na granicy zmierzy im temperaturę oraz wyda, a następnie odbierze

Kolejny rok z górki

I znów uciekł gdzieś kolejny rok. Działo się tak dużo, że nawet nie wiem, kiedy to wszystko udało się upchnąć 🙂 Kolejność podsumowań przypadkowa 😛 Zostałam zaproszona przez Ministerstwo Funduszy

Pracownik czy przedsiębiorca?

Rząd postawił sobie za zadanie wprowadzenie zmian w życiu osób pracujących w naszym kraju. Nad zmianami w Kodeksie Pracy pilnie pracuje Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy i co jakiś czas zaskakuje