Dzieje się

Nela – Wojowniczka, która poruszyła serca

Nela 2

Wczoraj wieczorem odeszła mała Nela Sobiegraj – dziewczynka, której los poruszył serca tysięcy szczecinian. Walczyła dzielnie przez prawie 5 krótkich miesięcy swojego życia, ale jej serduszko nie dało już rady. Dzisiaj był dzień, na który zaplanowano najwięcej akcji pomagających zebranie pieniędzy na Jej leczenie – Festyn i Maraton Zumby. Nela nie doczekała tego dnia i nieoczekiwanie zgasła… Dlatego zaplanowany Festyn zmienił się na uroczystość ku Jej pamięci. Byłam tam dzisiaj z moją Weroniką.

Kilkanaście dni temu, kiedy dopinane były szczegóły Festynu, zaproponowałam swój udział w kiermaszu słodkości. Dlatego dziś od rana piekłam muffinki, bo to i łatwo wziąć w rękę, i nietrudno sprzedać. Trzeba przyznać, że wiele mam solidnie przyłożyło się do kiermaszu słodkości, bo stół aż uginał się pod ciężarem ciast i ciasteczek.

Razem z Weroniką wzięłyśmy też udział w loteriach, zakupach i dorzuciłyśmy kilka złotówek do puszek. Festyn był świetnie zorganizowany. Panowała na nim bardzo serdeczna atmosfera, choć pewnie każdy – świadomy tego, że Neli nie ma już wśród nas – odczuwał smutek i żal.

Mimo wszystko, mam nadzieję, że dzisiejsza zbiórka pieniędzy w trakcie wszystkich wydarzeń zorganizowanych dla Neli – mimo, że Jej samej już nie pomoże – będzie wspólnym: Neli i naszym darem, który pomoże uratować życie albo zdrowie innego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *