O mnie

Dorota Korczyńska

Kim jestem? Jestem magistrem politologii Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie specjalizowałam się w zakresie Integracji Europejskiej. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Zarządzania projektami UE na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US. Jestem też absolwentką elitarnej i prestiżowej Szkoły Euroliderek.

Pracuję jako Kierownik Biura ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie zawodowo i z pasji zajmuję się funduszami unijnymi i rozwojem regionalnym. Wcześniej, w latach 2004 – 2009 pracowałam w Urzędzie Morskim w Szczecinie, gdzie zajmowałam się tematyką współpracy międzynarodowej i projektami UE. W latach 2009 – 2013 w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie wspierałam mieszkańców regionu w realizacji projektów dotyczących walki z bezrobociem i rozwoju przedsiębiorstw.

Jestem też – już drugą kadencję – członkinią Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W 2012 roku wraz z kolegami założyłam Stowarzyszenie „Rodzice dla Szczecina”. Od wielu lat aktywnie działam społecznie na rzecz rodziców i oświaty.  Na co dzień wspieram rodziców i pracowników oświaty m.in. poprzez  weryfikację i kontrolę działań władz Szczecina w zakresie oświaty.  Za swoją działalność zostałam uhonorowana licznymi wyróżnieniami, m.in. tytułem „Szczecinianka Roku 2012” oraz ogólnopolskim Stypendium dla Inspirujących Liderek  firmy Intel.

Od 11 lat jestem szczęśliwą mężatką,a od 8 lat mamą Weroniki. Szczecinianką z urodzenia i wyboru. Lubię czytać książki – szczególnie te o tematyce starożytnego Rzymu i skandynawskie kryminały. Lubię też jeździć na rowerze i aktywnie spędzać czas wolny.

W swoich działaniach jestem niezwykle skuteczna i pracowita. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Moje motto brzmi: Żadnych wymówek. Działaj społecznie i skutecznie.

2 thoughts on “O mnie

 1. Witam Panią
  Serdecznie dziękuję za informacje o FIO 2015. Pozdrawiam cieplutko z malutkiej ale pięknej Sędziszowej na Pogórzu Ciężkowickim (Małopolska). W naszym stowarzyszeniu piszemy sami wnioski też do FIO. Najczęściej ja wpisuję ja do generatora. Tak, że każda informacja jest dla nas nieoceniona.
  Z pozdrowieniami
  Anna Wiejaczka – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Sędziszowa i Okolic

  1. Pani Aniu,

   Cieszę się bardzo. Ja jestem ogromną zwolenniczką jawności informacji i kiedy tylko mam możliwość, staram się przekazywać dalej ciekawe informacje. A jak ktoś jest aktywny, jak Państwo, to do nich dotrze i może mu pomogą.
   Życzę powodzenia w pisaniu i walce o dotację! 😀

   Pozdrawiam,
   Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *