O mnie

zdjęcie twarzy kobiety

Kim jestem? Jestem magistrem politologii Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie specjalizowałam się w zakresie Integracji Europejskiej. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Zarządzania projektami UE na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US oraz studia zlecone przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w zakresie działań w obszarze Europejskiego Funduszu Społecznego. Jestem też absolwentką elitarnej i prestiżowej Szkoły Euroliderek.

Pracuję jako Kierownik Biura ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie zawodowo i z pasji zajmuję się funduszami unijnymi i rozwojem regionalnym. Wcześniej, w latach 2004 – 2009 pracowałam w Urzędzie Morskim w Szczecinie, gdzie zajmowałam się tematyką współpracy międzynarodowej i projektami UE. W latach 2009 – 2013 w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie wspierałam mieszkańców regionu w realizacji projektów dotyczących walki z bezrobociem i rozwoju przedsiębiorstw. Obecnie reprezentuję polskie regiony jako przedstawicielka Związku Województw RP w Komitecie Monitorującym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pracuję również jako ekspertka w ramach Programów Fundusz Inicjatyw Społecznych oraz Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich, prowadzonych przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społecznego. Współpracuję również z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju w Grupach roboczych ds. rynku pracy, adaptacyjności przedsiębiorstw, edukacji, zdrowia, włączenia społecznego oraz równości szans i niedyskryminacji.

Moja przygoda z działalnością społeczną rozpoczęła się od kłopotów z przedszkolami w czasie, kiedy moje dziecko uczęszczało do takiej placówki, a władze Szczecina wprowadziły krzywdzące dla rodziców przepisy o opłatach za przedszkole. W wyniku tych działań w 2012 roku wraz z kolegami założyłam Stowarzyszenie „Rodzice dla Szczecina”. Od wielu lat aktywnie działam społecznie na rzecz rodziców i oświaty.  Na co dzień wspieram rodziców i pracowników oświaty m.in. poprzez  weryfikację i kontrolę działań władz Szczecina w zakresie oświaty.  Przez dwie kadencje byłam członkinią Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Przez 4 lata (2015 – 2018) pracowałam społecznie w Zespole ds. Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Za swoją działalność zostałam uhonorowana licznymi wyróżnieniami, m.in. tytułem „Szczecinianka Roku 2012” oraz ogólnopolskim Stypendium dla Inspirujących Liderek  firmy Intel.

Od 14 lat jestem szczęśliwą mężatką,a od 12 lat mamą Weroniki. Szczecinianką z urodzenia i wyboru. Lubię czytać książki – szczególnie te o tematyce starożytnego Rzymu i skandynawskie kryminały. Lubię też jeździć na rowerze i aktywnie spędzać czas wolny. Uwielbiam podróżować w znane i nieznane miejsca. I mam to szczęście, że faktycznie często podróżuję po kraju i za granicą.

W swoich działaniach jestem niezwykle skuteczna i pracowita. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Moje motto brzmi: Żadnych wymówek. Działaj społecznie i skutecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *