Dzieje się

Pod Pretekstem świetnej zabawy

pod pretekstem

W niedzielę po południu wybraliśmy się całą rodziną (tak, tak! – zabraliśmy ze sobą naszą 7-latkę!) do Klubu Hormon na niezwykłe wydarzenie artystyczne. Chcieliśmy zobaczyć po raz pierwszy występ Szczecińskiej Grupy Improwizacyjnej „Pod Pretekstem”. Liczyliśmy na dużo śmiechu i świetną zabawę. Czy warto było przyjść? I to jak! 😀

impro_04

Szczecińska Grupa Improwizacyjna „Pod Pretekstem” to 5 młodych szczecinian, którzy uprawiają trudną sztukę improwizacji. Jak piszą sami o sobie:

Grupa impro „Pod Pretekstem” czyli Agnieszka, Grzegorz, Paula, Agnieszka i Agata  to pięcioro najbardziej leniwych artystów jakich znacie! Dlaczego? Bo oni nawet nie myślą o przygotowywaniu się na występy! Nie piszą tekstów, nie mają określonej formy, a wszystko co pokazują na scenie wychodzi prosto z nich, na poczekaniu! Właśnie tak działa imrpowizacja. Za nimi wiele występów na różnych scenach Szczecina i innych miast. Myślicie, że są rzeczy których oni nie dadzą rady pokazać na scenie? Przyjdźcie i sprawdźcie, a na pewno Was nie zawiodą!
Grupa powstała pod koniec 2012 roku z inicjatywy dwóch Agnieszek. Ojcami założycielami jest Kabaret Czesuaf, który podczas warsztatów w ramach VI SZPAKa zaszczepił w nich miłość do impro!
Jak na razie jedyna taka grupa w mieście, województwie!

Opis jest w 100% prawdziwy. Oni są w stanie pokazać i zagrać absolutnie wszystko! Wczoraj, w czasie występów postawili sobie bardzo wysoko poprzeczkę, bowiem cały – niemal trzygodzinny występ – uzależnili całkowicie od wymagań zebranej publiczności. To my decydowaliśmy, jaki rodzaj scenki mają odegrać i jaki temat przewodni będzie obowiązywał. Rymowanie, rapowanie, śpiew, taniec czy szukanie skojarzeń nie było żadnym problemem dla tych artystów. Przy tym – już od pierwszej minuty – Grupa potrafi doprowadzić widzów do łez. Ze śmiechu. 🙂

Rodzaj humoru, jaką prezentują, jest w mojej opinii ofertą na bardzo wysokim poziomie. Tam nie ma głupawego rechotania z teściowej, polityki czy udawania Mariolki. To błyskotliwa gra, błyskawiczna interakcja pomiędzy członkami Grupy i w kontakcie z widownią. To poczucie absolutnej – wzajemnej sympatii wszystkich zebranych. To bolący ze śmiechu brzuch i buzia. I co najważniejsze – to ogromna dawka inteligencji członków Grupy, bo tylko inteligentni ludzie są w stanie wymyślić na poczekaniu zabawny skecz czy historię. Co ważne, każdy ich występ jest niepowtarzalny i dlatego warto go zobaczyć, bo druga okazja może się już nie powtórzyć.

Pilnie obserwuję scenę kabaretową w Polsce. Niestety, coraz częściej mamy do czynienia z kloacznym humorem, drapaniem się po różnych częściach ciała, przeklinaniem na scenie czy schlebianiu niskim gustom widowni. Panuje takie przekonanie, że ludzie lubią się śmiać z gorszych/głupszych/brzydszych od siebie. Podobno wtedy czujemy się lepsi/mądrzejsi/ładniejsi. Ale na dłuższą metę taki rodzaj humoru nie prowadzi donikąd i zaczyna zwyczajnie irytować.

W przypadku Grupy „Pod Pretekstem” nie ma miejsca na tak głupawy humor na scenie. Jeśli wybierzecie się na ich występ, możecie być pewni, że pokażą inteligentne gry i scenki. Że będą reagować na każdy Wasz głos i sugestię. I że będą się cieszyć, że mogli z Wami być.

Szczecińska Grupa Improwizacyjna, rozwijając swoją działalność, potrzebuje też naszego wsparcia. Ich głosy są świetne na scenie, ale nie każda scena gwarantuje odpowiednią akustykę. Dlatego Grupa prowadzi na platformie wspieram.to zbiórkę pieniędzy na zakup mikrofonów, aby można było ich jeszcze lepiej słyszeć. Jeśli możecie wesprzeć ich choćby paroma złotymi (z dobrego serca lub w zamian za nagrody!) – zachęcam Was do tego. Wystarczy kliknąć na obrazek powyżej. Gwarantuję Wam, że  „Pod Pretekstem” warto usłyszeć! 🙂

No i koniecznie przyjdźcie na ich występy! Informacje o terminach znajdziecie na ich stronie www i na Facebooku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *