Dzieje się

Standardowe Rady

splot_rad_dla_rad_splot_logo

Od 2014 r. trwały prace nad przygotowaniem Standardów powoływania i funkcjonowania Rad Działalności Pożytku Publicznego. Dokument taki ma na celu pomoc w powoływaniu nowych Rad (których w Polsce mamy dramatycznie mało) i zbliżeniu sposobu działania pomiędzy już istniejącymi Radami.

3d

Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w pracach zespołu, który odpowiedzialny był za przygotowanie standardów dotyczących powoływania RDPP. Pracowaliśmy nad tym intensywnie w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, a ostatnio – w Łodzi. Spotykaliśmy się, rozważaliśmy różne przypadki i modele, spieraliśmy się często i przekonywaliśmy wzajemnie o najlepszych rozwiązaniach. Wiele się przy okazji dowiadywaliśmy o różnych dobrych praktykach. Z każdego takiego spotkania wyjeżdżałam w poczuciu odbycia często męczącej, ale bardzo twórczej i konstruktywnej pracy. I ogromnie się cieszę, że Standardy już są i że teraz wchodzimy w fazę ich konsultacji.

Przygotowany tekst Standardów dostępny jest m.in. na portalu radypozytku.ngo.pl (KLIKNIJ TUTAJ) – na początku tekstu znajdziecie pod linkiem „pobierz plik”. Uwagi można wysyłać do 15 stycznia na adres agnieszka.olender@owop.org.pl. Możecie je również zamieszczać na forum ngo.pl w dziale lokalne rady pożytku.

Zachęcam Was gorąco do przeanalizowania dokumentu, bo jest on ważny zarówno dla organizacji pozarządowych, jak i dla samorządów. Może Wasze pomysły i doświadczenia również powinny się tam znaleźć? Może autorzy dokumentu o czymś nie pomyśleli, czegoś nie przewidzieli? A może Waszym zdaniem zaproponowane rozwiązania się sprawdzą? Warto sprawdzić, czy Standardy spełniają Wasze standardy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *