Dzieje się

TEDx Szczecin zaprasza

tedx1

Niedawno moją uwagę przykuło nowe wydarzenie – pierwszy w tym roku TEDxSzczecin. O samym TEDx słyszałam już kilkakrotnie, czasem nawet zaglądałam na filmy na YouTubie pod tą właśnie marką. Widziałam, że w ramach tej inicjatywy można obejrzeć i posłuchać wystąpień aktywnych, ciekawych osób, których prelekcje mają inspirować i pobudzać do działania albo do zmiany myślenia. Ale w samym Szczecinie ta inicjatywa jakoś mi „uciekała”. Aż do teraz…

tedx2
źródło: Facebook, TEDxSzczecin 2015 – Seæ Possibilities

Fundacja Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp„, która zajmuje się organizacją spotkań TEDx w naszym mieście, postanowiła rok 2015 rozpocząć z przytupem. Do tej pory spotkania były nieco bardziej kameralne, w mniejszym gronie i opierały się głównie na transmisji z wystąpień zagranicznych prelegentów. Teraz ma być inaczej – na pierwszym w tym roku spotkaniu TEDx pojawią się polscy prelegenci, ludzie którzy robią coś ciekawego, zmieniają bliższe i dalsze otoczenie, wpływają mocno na naszą rzeczywistość. Do ich grona należą:

  • Maciej Prósiński – scenarzysta i projektant gier. Macieja poznałam jako twórcę ciekawych gier, między innymi „Umysł inwestora”. Po rozmowie z nim byłam pełna podziwu, że nie tylko mu się chce, ale że ma tak niesamowite, twórcze pomysły
  • Aleksander Doba – człowiek, którego nie trzeba nikomu w naszym województwie (ba! w naszym kraju!) przedstawiać. Kajakarz, pasjonat, dzielny samotnik, który przemierzył Atlantyk
  • Marek Miłoszewski – informatyk, ale chyba przede wszystkim podróżnik. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, jeśli chodzi o aktywność i organizowanie podróży, szczególnie z rodziną. To z pewnością będzie ciekawe wystąpienie – nie tylko o tym, że posiadanie dzieci niekoniecznie oznacza końca przyjemności podróży, ale przede wszystkim o tym, że pasja i rodzina mogą się łączyć.
  • Marcin Galicki – założyciel i prezes Polskiej Platformy Finansowania Społecznościowego Wspieram.to, która szturmem zdobywa klientów, użytkowników i aktywizuje społeczności. Lokalne i ogólnopolskie. Dokonanie czegoś takiego to z pewnością nie lada wyczyn.
  • Sławomir Muzioł – opowie nam o edukacji pozaformalnej, czyli uczeniu przez doświadczenie. Nie, nie chodzi o to, żeby nauczyć się, że ogień parzy poprzez wsadzenie ręki w płomienie. Ale z pewnością będzie równie ciekawie.

Spotkanie odbywa się pod hasłem „Do you see… Seæ Possibilities?”. To wieloznaczny tytuł, gra słów, która ma nam pokazać „morze możliwości”, jakie nas otacza. Dosłownie i w przenośni.

Najważniejsze pytanie: gdzie i kiedy? TEDxSzczecin odbędzie się 24 stycznia (sobota) w Muzeum Narodowym (ul. Wału Chrobrego 3). Całość rozpoczyna się od godziny 16. Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować na stronie http://www.tedxszczecin.com/rejestracja/ , podać swoje dane, odpowiedzieć kreatywnie na jedno proste pytanie (uprzedzam: tu nie ma złych odpowiedzi!) i… czekać na kontakt. A potem wziąć udział w tym niezwykle ciekawym i inspirującym wydarzeniu.

Do zobaczenia na pokładzie TEDxSzczecin! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *